čtvrtek 20. dubna 2017

Dopis sedmnáctý

Ahoj Marto,
předminulý víkend jsem tady měla další hosty, byly to učitelky, které si doplňovaly vzdělání na místní pobočce polské univerzity.

Dámy byly nadmíru příjemnými hosty. Přesně takhle si dokážu představit svojí cílovku, proto jsem kontaktovala i vedoucí několika skupin studentů stejné školy s nabídkou svého ubytování. Snad se někdo chytne.

Zapsala jsem se na zítřejší jednodenní kurz úvodu do programování od Czechitas. Organizaci Czeitas vnímám pozitivně už delší dobu - je to seskupení žen, které se snaží protlačit více žen do IT sektoru. Je mi stoprocentně jasné, že se za jeden den programovat nenaučím. Zítřejší kurz ale vnímám jako možné rozhlédnutí se, jaké mám možnosti a co udělat pro zlepšení se v IT oboru. Těším se.

Předminulý víkend jsem se setkala s kamarádkou z mládí po roce, možná dvou. Když jsem začala sportovat, dost se toho změnilo. I jí její práce revizí změnila. Každé setkání jsem byla vystavená monologu nadávání na její pracovní prostředí, následně pak pokračovala falešnost všech. Kdyby si sebou vzala po paži mojí plaketu, takovou tu, co bývá v kinech a přenášela ji, naše interakce by probíhala stejně. Snahy promluvit si, najít řešení, zjistit otázkami příčinu byly bezcenné, proto jsem se vztahu přestala věnovat.

Před zhruba dvěma týdny jsme se ale kontaktovaly a domluvily na Ostravování. Přátelství fungovalo, už méně nadávala a hodně si akce užívala. Já vlastně díky ní taky. Akce se šesti stánky by si ani bez minimálně průměrného doprovodu nešlo jinak užít.

Nevědomky mi ona kamarádka z mládí dala i zpětnou vazbu na moji ukecanost a jak fajn je někdy naslouchat. Když mi vykládala o své kolegyni, kterou dostala na výpomoc, tak trochu jsem se našla. Poznala jsem několik svých chyb.

Těsně po návratu, když jsem pak ležela v posteli, se mi svěřila se zklamáním ve vlastní kamarádce, které mi pomohlo porozumět její nedůvěřivosti k lidem. V návalu rozčilení mi o kamarádce sdělila stinné stránky, jako je využívání mužů k placení s příslibem koitu, kterému se pak vyhne, počmárání jiné ženy rtěnkou, protože ji zacláněla ve výhledu na muže a jiné. Ona slečna se má v těchto dnech vdávat. Moje kamarádka z mládí byla přizvána na její rozlučku se svobodou, ze které logicky usoudila pozvání na svatbu. Na svatbu však přizvána nebyla a to ji rozčílilo.

Zlobila se na falešnost, kterou jsem považovala za logicky vyplývající z popisu. Poradila jsem kamarádce, ať si promluví, sdělí jí své pocity a zkusí přehodnotit, jestli je se jedná o vztah, kterému se chce věnovat.

Dneska s mojí kamarádkou z mládí máme jít na další gastronomický festival Karneval chutí. Jsem zvědavá na festival, pokračování aféry, jestli si najdeme cestu k sobě, jestli najdu zpětnou vazbu. Ostatně navázání starých vztahů patřilo mezi moje novoroční předsevzetí.

Ve středu odjel Petr, byl tady přes Velikonoce a do středy. Poprvé za celých těch patnáct let, co se známe jsme se nepohádali a neštvali. Dost tomu asi pomohlo, že jsem den předem nakoupila a vyhnuli jsme se nákupům. Vážím si i jak se snaží a že oba pracujeme a učíme se. Jsme jako sloni v porcelánu a naše učení se vztahu je dost neobratné, ale úsilí máme.

A hodně úsilí ještě budeme potřebovat, je nutné sladit úklid a návštěvy, vlastní aktivity, vzájemný prostor...

Výčet věcí k vychytání ve vztahu mi připomněl, co všechno ještě musím naťukat a připravit, než vyrazím do revíru.

Popřeji ti pěkný den.


A.
Žádné komentáře:

Okomentovat